Nasz zespół

Jacek Kwiecień
Jacek Kwiecień
Radca prawny

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach z zakresu Psychologii Menadżerskiej, studiów podyplomowych na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie z zakresu Doradztwa Podatkowego oraz studiów menedżerskich opartych o strukturę MBA w Szkole Głównej Handlowej.

Już podczas studiów rozpoczął pracę zawodową w jednym z banków spółdzielczych, początkowo jako prawnik, a następnie kierownik i dyrektor działu ds. wierzytelności trudnych. Po uzyskaniu tytułu magistra prawa rozpoczął aplikację radcowską. Należy do Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach.

W 2010 roku założył spółkę zajmującą się windykacją i obrotem wierzytelnościami, w której pełni funkcję wiceprezesa zarządu.
Od 2013 r. prowadzi własną kancelarię, początkowo pod nazwą Kancelaria Prawa Bankowego, obecnie KPB Legal Kancelaria Prawna.

Jest dyplomowanym pracownikiem banku w ramach programu standaryzacji Związku Banków Polskich, wykładowcą w ramach studiów podyplomowych organizowanych przez Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu, wykładowcą prowadzącym szkolenia dla takich podmiotów jak BODIE, Fundacja Rozwoju Bankowości Spółdzielczej, Szkoła Bankowa w Sandomierzu, Ośrodek Szkoleniowy PRYMUS czy Centrum Rozwoju i Edukacji Karina Indryka. Prowadzi również szkolenia dla banków, SKOK-ów, Narodowego Banku Polskiego,Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, przedsiębiorców i jednostek samorządu terytorialnego. W ramach praktyki prawniczej zajmuje się wdrażaniem RODO w przedsiębiorstwach i instytucjach finansowych, pełni funkcję inspektora ds. ochrony danych osobowych w instytucjach finansowych.

 

Iwona Majsner
Iwona Majsner
Radca prawny

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Już w trakcie studiów zdobywała doświadczenie zawodowe, odbywając liczne praktyki w kancelariach prawnych, m.in. Pawełczyk & Szura Kancelaria Radców Prawnych Spółka Partnerska w Katowicach. Na początku 2011 r. rozpoczęła współpracę z Kancelarią Prawną działającą w formie spółki prawa handlowego, gdzie zajmowała się głównie obsługą prawną podmiotów gospodarczych, windykacją należności oraz uczestnictwem w procesach przed sądami powszechnymi i administracyjnymi.

W styczniu 2014 r. podjęła współpracę z Kancelarią Prawa Bankowego Radcy Prawnego Jacka Kwiecień, która obecnie jest kontynuowana w ramach Kancelarii Prawnej KPB Legal.

Od września 2017 r. prowadzi również własną Kancelarię w formie jednoosobowej działalności gospodarczej. W listopadzie 2017 r. ukończyła kurs mediatora organizowany przez ośrodek mediacyjny do spraw gospodarczych przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Obsługuje osoby fizyczne jak również podmioty gospodarcze.

W ramach praktyki prawniczej wdraża RODO w przedsiębiorstwach i instytucjach finansowych. Prowadzi szkolenia dla banków, przedsiębiorców i jednostek samorządu terytorialnego. Współpracuje z Centrum Rozwoju i Edukacji Karina Indryka. Pełni funkcję inspektora ds. ochrony danych osobowych.

 

Monika Kwiecień
Monika Kwiecień
Specjalista d/s windykacji

Absolwentka Wydziału Socjologii oraz Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W Kancelarii odpowiada za kontakt z Klientami i public relations. Prowadzi procesy windykacyjne na etapie przedsądowym oraz poegzekucyjnym, a także nadzoruje wszczęte przez Kancelarię postępowania egzekucyjne.  Sporządza raporty gospodarcze na zlecenie podmiotów zewnętrznych.
 

Anna Opoka
Anna Opoka
.
Zajmuje się obsługą sekretariatu oraz kwestiami administracyjnymi i organizacyjnymi. Zapewnia szybki i sprawny obieg dokumentacji między pracownikami Kancelarii oraz między Kancelarią a komornikami i sądami.

Damian Bieniek
Negocjator
Współpracuje z Kancelarią w zakresie przeprowadzania działań terenowych, ustalania majątku, wizyt u dłużników, prowadzi negocjacje w zakresie spłat zobowiązań wobec klientów Kancelarii.