Aktualności

Zapraszamy do zapoznania się z bieżącymi działaniami KPB Legal

07 02 2019

Prawnik - Adwokat - Radca prawny

Odkąd prowadzimy kancelarię, bardzo często spotykamy się z pytaniami:
  • Czym tak naprawdę zajmują się RADCY PRAWNI ?
  • Czym się różni bycie prawnikiem od wykonywania zawodu RADCY PRAWNEGO czy ADWOKATA?
  • Czy to prawda, że RADCA PRAWNY tylko doradza?
 
Niestety nazwa RADCA PRAWNY wprowadza w błąd i wskazuje na to, że radca prawny tylko udziela porad prawnych, czyli utożsamia radcę prawnego z magistrem  prawa. Wiele osób myśli, że po poradę prawną może pójść do prawnika i radcy prawnego, ale w sądzie potrzebuje pomocy adwokata.
 
A jak jest w rzeczywistości?

25 01 2019

Restrukturyzacja zadłużenia rolników - nowelizacja ustawy

W dniu 7 lutego wejdzie w życie nowa Ustawa o restrukturyzacji zadłużenia podmiotów prowadzących gospodarstwa rolne. To kolejny krok rządu w kierunku wsparcia rolników.

Restrukturyzacją objęte zostaną długi pieniężne, które powstały w związku z prowadzeniem działalności rolniczej, a wprowadzone zmiany w ustawie umożliwią spłatę długu bez zgody wierzycieli, ponieważ restrukturyzacja nie wpłynie na wysokość kwoty długu. Ma się to odbywać dzięki czterem sposobom wsparcia.
18 01 2019

Zabezpieczenie należności w trakcie postępowania sądowego

Podstawową zasadą windykacji jest szybkość działania. Determinuje ona kolejną zasadę jaką jest zasada efektywności czynności windykacyjnych. Zasady te są ściśle związane w tym znaczeniu, że efektywność zależna jest od szybkości działania. Jeżeli kontrahent zalega z płatnością to istnieje prawdopodobieństwo, że zaległości ma również wobec innych kontrahentów, czy co gorsza wobec ZUS i Urzędu Skarbowego. W tym przypadku będziemy mieli do czynienia z konkurencją wierzycieli. Ten, kto pierwszy podejmie właściwe czynności, będzie miał większe szanse na odzyskanie długu. Jest to tzw. premia za szybkość.
Co zrobić, żeby być pierwszym? Odpowiedzią na to jest wykorzystanie zabezpieczenia w postępowaniu sądowym.